Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 9298512



*

nr 929 8512


Oljemålning

OWE, BÃ¥t, signerad. 1936, 54x44


Utrop:

400 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 december 2014
kl 19:16:46


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/12 19:21:06 1      300 kr
8/12 19:09:59 2      250 kr
8/12 19:09:59 1      300 kr (Budbetjänt)
8/12 19:10:39 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: båt marin marinmotiv olja oljemålning oljemålningar owe
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:53
  • 6350 OljemÃ¥lning
    Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:24
  • 6046 OljemÃ¥lning
    Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr